Ať se nám to líbí či nikoliv, valná část z nás vede sedavý styl života. Ať už jsme doma či v práci nebo ve škole, valnou část dne strávíme sezením. Je tedy pochopitelné, že chceme, aby se nám sedělo co nejpohodlněji, a to také znamená dostatečně dobře vycpanou sedačku. Ale jakým způsobem? Zdaleka nejčastěji se používá molitan, jak pro své vlastnosti tak i nízkou cenu. I ten však musí mít specifické vlastnosti. V první řadě musí mít molitan na sedačku příslušnou tvrdost. Ta však není ani zdaleka tak uniformní, jak by se mohlo zdát. Ve skutečnosti je totiž poněkud odlišná podle toho, o jaký konkrétně typ sedačky se jedná.

typický malý gauč

Například u gauče či křesla, do kterých se chceme zabořit, je vyžadován měkčí než u kancelářské či stolní žídle, na kterých ideálně sedíme rovně a ve správné pozici. Vždy však musí být dostatečně měkký na to, aby předcházel prosezeninám, a to i tehdy, pokud na něm sedíme celý den. Dále je to odolnost vůči rozdílům počasí. Je pravdou, že některé židle a podsedáky používáme venku na zahradní nábytek. Zde se musí vyrovnat nejen s rozdílem teplot, ale také s proměnlivou vlhkostí. Ačkoliv je totiž často dáváme pod střechu, pokud začne pršet, stále je během deště vzduch mnohem vlhčí než za suchého horkého dne.

sedačka v autě

A i to musí molitan přestát bez toho, že by se začal rozpadat nebo například hnít. Ona odolnost obecně je zde dost důležitá, zvláště pokud se jedná o sedačky pro děti. U nich totiž musíme počítat s tím, že po nich budou běhat či skákat, nebo na nich minimálně stát. A to vše musí ustát bez toho, že by se rozlámaly či ztratily své vlastnosti. To je mnohem náročnější, než by se mohlo zdát, avšak faktem je, že se bez toho zkrátka neobejdeme. Rozhodně tedy není jednoduché najít takový, který bude splňovat všechny naše podmínky. Můžeme se k tomu však poměrně dost přiblížit.