Jistě znáte někoho, koho se podvodníci pokoušeli okrást online. Dnes je to velice rozšířený způsob krádeží zejména na online bazarech a sociálních sítích. Stačí si vyhlédnout nějaký inzerát nabízející jakékoliv zboží a zkusit chtít zboží zaslat přes přepravní službu. Přijde vám formulář, který vypadá velice podobně jako ten oficiální, jen s tím rozdílem, že toto je formulář, který vás navede, abyste do něj zadali kromě svých kontaktních údajů také údaje ke své platební kartě. Nepozorní lidé opravdu tyto údaje zadají a za pár minut mají na účtu nulu. Podvodníci mají opravdu propracované formuláře, u kterých by vás nejspíš ani nenapadlo že nejde o oficiální web.

peníze dolary

Další kategorií jsou podvody přímo od prodávajících, kteří samozřejmě zboží nikdy kupujícímu nezašlou. Stává se to velice často u prodeje na dálku, tedy například přes bazary na internetu. Je důležité neplatit ani korunu předem a pozor si dávejte i na dobírku, protože nemáte možnost si před zaplacením obsah balíčku zkontrolovat. Pokud v balíčku bude úplně něco jiného, sice můžete obsah na místě reklamovat, ale nejspíš peníze už nedostanete zpět. Proto je lepší nakupovat jen s osobním předáním nebo na stránkách, kde si spolu se zbožím zaplatíte i pár korun navíc jako pojištění, kdy v případě podvodu dostanete svoje peníze zpět.

zadržený muž

Ať už vás podvede někdo na sociálních sítích nebo vám někdo vykrade sklep, je potřeba se bránit. Pokud se vám někdo vloupá například do sklepa, volejte Policii. U podvodů a další trestné činnosti na dálku http://kocicidomovslunicko.cz/%3Fpage_id%3D25958 je ideální navštívit služebnu Policie a vše vylíčit, a nejlépe s doložením důkazů v papírové podobě. Můžete samozřejmě podat trestní oznámení – vzor najdete na internetu, stačí jej vyplnit a zaslat na služebnu, ale nejspíš si vás někdo ze strážníků pozve na osobní schůzku. Tyto věci je totiž vždy lepší řešit osobně.